Реал вкара пет гола в Ливърпул

Ливърпул посрещна Реал Мадрид в първата осминафинална среща от Шампионска лига между двата тима. Преди гостуването си в Испания английският отбор няма да е в добра позиция след като вкара 2, но допусна 5 във вратата си и то след пълен обрат за да загуби 5:2 на "Анфийлд".

Още в 4-ата минута Нунез вкара атрактивен гол за 1:0 преди Салах да удвои в 14-ата за 2:0. От тук Реал пое инициативата и върна в 21-ата минута когато Винисиус размени подавания с Бензема и матира Алисон за 2:1.

В 36-ата минута Винисиус вкара и за 2:2 при грешка на Алисон. Веднага след почивката в 47-ата минута Реал осъществи обрат когато от статична топка Модрич намери Едер Милитао за 3:2.

В 55-ата минута и Бензема се разписа след като ударът му се отклони в противник и заблуди Алисон за 4:2. В 67-ата минута нападателят отново вкара когато заобиколи спокойно вратаря и стреля през трима - 5:2.