Байерн надигра ПСЖ в Париж

Пари Сен-Жермен посрещна Байерн Мюнхен в първата среща от осминафиналите на Шампионска лига. Днес на "Парк де Пренс" гостите доминираха в почти цялата среща и създадоха достатъчно положения, макар да спечелиха с минималното 1:0 преди обратния мач в Германия.

До почивката играта се контролираше еднолично от гостите. За първи път от 2015 г. ПСЖ не регистрира удар за първите 30 и повече минути в свой мач. С късмет домакините стигнаха до почивката без да допуснат от няколко положения, като и Рамос се проявяваше силно в защита.

На почивката и двата тима направиха промени, като за ПСЖ Хакими бе сменен от Кимпембе, а Кансело от Дейвис при гостите. В 53-ата минута именно Алфонсо Дейвис регистрира асистенция с перфектен пас на крака на Коман за удар през Донарума и 1:0.

Последва и включване на Мбапе в игра, и той успя да вкара в 73-ата минута, но заради засада голът не бе зачетен. В 82-ата минута талисманът отново се разписа, но този път ВАР отмени попадението му.