Ливърпул равен с Бенфика, но продължава (видео)

Ливърпул посрещна Бенфика във втория кръг от четвъртфиналната фаза на Шампионска лига. След като спечели преди седмица в Португалия с 3:1, днес на "Анфийлд" двата тима направиха 3:3 и така Ливърпул продължава към фазата на последните 4 отбора, където чака Виляреал, който вчера отстрани Байерн Мюнхен.

В 21-ата минута днес Ливърпул поведе за втора седмица поред чрез Конате, който се извиси при корнер на Цимикас за 1:0. В 32-ата минута почти от нищото гостите върнаха гол чрез Гонкало Рамош, който матира Алисон с нисък удар за 1:1.

След почивката в 55-ата минута Диого Жота намери Фирмино за удар от близо за 2:1. 10 минути след това Цимикас отново от статична топка предостави перфектна топка за Фирмино и от воле общият резултат стана 6:2.

3:2 дойде в 73-ата минута когато първоначално отменен гол на Яремчук бе върнат от ВАР и това вдъхнови гостите за още. В 84-ата минута отново ВАР провери гол на гостите и резултатът стана 3:3 когато Нунез завърши извеждащо подаване на Жоао Марио.