Ливърпул с голяма победа в Бенфика (видео)

Бенфика посрещна Ливърпул за първия кръг от четвърт-финалите на Шампионска лига. На стадион "Да Луж" днес домакините отстъпиха след 3:1 много трудно ще обърнат ситуацията в своя полза след като предстои гостуване на "Анфийлд" за втория кръг в Англия.

След редица ранни положения Ливърпул поведе в 17-ата минута след корнер от Робертсън, който достигна главата на Конате за 1:0. В 34-ата минута Таарабт загуби топката в средата и Александър-Арнолд с феноменален пас изведе Диаз и Мане за лесен гол и 2:0.

След почивката в 49-ата минута домакините опитаха да върнат интригата при ниско центриране на Силва през Конате, което достигна Нунез за 2:1. Бенфика продължи да надиграва, но така и не капитализира на добрата си игра и в 87-ата минута точка на спора сложи Диаз с първия си гол за клуба в Европа - 3:1.