Байерн би в Париж, но ПСЖ продължава (видео)

Пари Сен-Жермен прие Байерн Мюнхен в срещата от втория кръг на четвърт-финалите на Шампионска лига. След 3:2 за ПСЖ в Германия и победа на Байерн днес на "Парк де Пренс", френският отбор продължава напред в състезанието към фазата на полуфиналите.

Срещата започна силно за домакините, които организираха няколко бързи атаки преди и Байерн да превземе средата. В 37-ата минута Неймар навлезе и стреля фалцово с десния крак, но топката срещна горната греда. 2 минути след това дясната греда пък спря удар на бразилеца.

Така в ответната атака в 40-ата минута удар на Алаба бе избит и Чупо-Мотинг надделя над Кимпембе за да вкара за 1:0 за гостите.

След почивката очаквано Мюнхен започна по-агресивно, но в 53-ата минута Неймар отново се размина с гола. В 78-ата минута Мбапе матира Нойер в добра ситуация, но голът бе отменен поради засада. Така срещата се реши от един гол, но домакините продължават в състезанието.