Брюж – ПСЖ: По-голямата класа ще вземе връх

Стадион: "Ян Брайделшадион", Брюж

Дата: 22.10.2019 г.

Час: 22:00

Съдия: Даниел Зийберт  (Германия)

Брюж посреща ПСЖ в мач от третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига и ще се опита да запази живи шансовете си да продължи напред в турнира след последните събития в квартета или най-малкото да увеличи възможността да участва в Лига Европа.

Белгийците започнаха с бойко домакинско равенство с Галатасарай. Резултатът 0:0 по никакъв начин не отразява

събитията на терена – динамичен футбол, с атаки към двете врати. Още по-интересен се получи двубоят на терена на Реал Мадрид. Гостите се възползваха от грешки в защитата на съперника и Емануел Денис вкара два гола през първото полувреме. След почивката "бланкосите" върнаха две попадения, но трябва да кажем, че имаше някои спорни моменти, в които главният съдия удари рамо на испанците. Освен това 21-годишният нигерийски герой на гостите можеше отново да се отличи в средата на втората част.

След тази среща Брюж записа две победи в първенството на Белгия и с 26 точки от 10 мача е на върха в таблицата.

ПСЖ е един от фаворитите за спечелване на Шампионска лига и хората на Томас Тухел доказаха това на старта на кампанията си в турнира, разгромявайки Реал Мадрид с 3:0 в Париж. Впечатляващото е, че французите бяха без някои от основните си играчи, но с лекота се справиха със съпротивата на съперника. ПСЖ успя да спечели и втория си мач, при гостуването на Галатасарай, където демонстрира класа и воля. Така парижани събраха 6 точки и еднолично оглавиха класирането в групата.

След пътуването до Истанбул ПСЖ записа две победи и в Лига 1. Благодарение на това тимът е първи в турнира, на 5 точки пред втория Нант.

Домакините не могат да разчитат на контузените Баланта и Тау, но най-много ще се чувства липсата на Вормер, който получи червен картон в Мадрид. За гостите няма да играят контузените Дракслер, Керер, Неймар и Гай.

Брюж доказа, че има качество на състава, а желанието на играчите за отлично представяне в Шампионска лига е вън от съмнение. Плюс подкрепата на трибуните прави мача много интересен. ПСЖ е изправен пред тежко пътуване в Белгия, може би не по-малко трудно от това в Истанбул. Гостите са фаворити, заради по-класния си състав, но съветът ни е да не пренебрегваме знак "Х" в тази среща, ако имаме възможност да използваме два знака.

Прогноза: Брюж – ПСЖ 0:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!