Шахтьор Донецк - Манчестър Сити
Стадион: Металист, Харков
Дата: 18.09.2019 г.
Час: 22:00 ч.

Шахтьор Донецк и Манчестър Сити бяха изтеглени в групите на Шампионска лига заедно за трета поредна година. В предните два случая английският отбор спечели три от четирите срещи с този съперник и загуби веднъж. В последните два мача Сити вкара общо 9 гола и не допусна.

В сряда вечер Шахтьор е тежък аутсайдер за спечелването на срещата, но тимът има поводи за самочувствие и оптимизъм. В локалната лига домакините са безспорен лидер със 7 от 7 победи, докато най-близкия им преследвач има само 4 успеха. В последните 3 кръга Шахтьор вкара и по най-малко 4 гола на противниците си, показвайки че се намира в прекрасна форма.

Манчестър Сити от друга страна, донякъде шокиращо загуби с 3:2 в последния кръг от Висшата лига от новака Норич Сити, воден от новия талисман на Висшата лига Тему Пуки, който се оформя като топ-реализатор в Англия за момента. След като стана ясно, че стената в защита Аймерик Лапорте ще пропусне доста месеци с травма, защитата така и не изглежда на ниво при "гражданите", които трябва да разчитат на своето страховито нападение за победата.

Освен Лапорте, ключовият Сане също ще отсъства дълго, а към тях добавяме и Менди като липсващ фактор от защитата. Кевин Де Брюйне получи почивка в последния мач и се появи късно като резерва, което вероятно му гарантира старт тук. Марес и Жезус също могат да получат изява като част от ротациите на Гуардиола. Представянето на Отаменди и Стоунс в защита може да накара мениджъра да включи и бившият играч на Шахтьор Фернандиньо в това звено.

В лагера на домакините контузени са Кочолава, Майкон, Пихаленок и Тотовицки. Тайсон има травма, която му позволи да играе само в един от последните два мача на отбора, като отсъствието му би било голяма загуба тук за домакините.

Ман Сити вкара поне по 2 гола в 8 от последните си 9 мача в Шампионска лига. Очаква се това да се случи и тук в пътя към победата, като само слабата защита може да попречи на отбора за успеха.

Прогноза: Шахтьор Донецк - Манчестър Сити 1:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!