Барселона може да довърши Юнайтед и без победа

Барселона - Манчестър Юнайтед
Стадион: Камп Ноу
Дата: 16.04.2019 г.
Час: 22:00 ч.

Барселона спечели с 1:0 на гости в първата среща от четвърт-финалите на Шампионска лига срещу Манчестър Юнайтед. Сега тимът е тежък фаворит след като посреща отбор, намиращ се далеч от най-доброто си състояние. Барса не допусна гол в последните си 3 мача и няма загуба у дома от ноември.

Манчестър Юнайтед играе слабо и резултатите на тима не са блестящи. В последната победа над Уест Хем тимът получи две дузпи и няколко важни решения на съдиите отидоха в полза на Оле Гунар Солскяер за трите точки. Този триумф не повдигна и самочувствието особено, след като футболистите и мениджърът се обединиха покрай мнението, че са били надиграни. Като гост Юнайтед загуби последните си 3 мача поред.

Освен всичко новините в двата състава са в полза на домакините. Ернесто Валверде остави голяма част от звездите си да почиват в последния кръг от Ла Лига, докато Юнайтед трябваше да заложи на силен състав в последния си мач, да почине един ден и след това да пропътува до Испания за този мач.

Така само Рафиня е с проблеми за домакините, а при гостите аут са Ерера и Санчес поради травми, и Люк Шоу с наказание. Под въпрос са още Матич, Валенсия и Баили.

Барселона няма загуба в последните си 9 срещи в Шампионска лига. Юнайтед обаче не следва да бъде отписван напълно. Това се случи в последния кръг срещу ПСЖ, но "червените дяволи" обърнаха по-голям дефицит в своя полза. С оглед формата, ако това се повтори и тук, постижението ще е дори в по-голяма степен неочаквано и шокиращо.

Прогноза: Барселона - Манчестър Юнайтед 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!