Манчестър Юнайтед - Барселона
Стадион: "Олд Трафорд"
Дата: 10.04.2019 г.
Час: 22:00 ч.

Манчестър Юнайтед посреща Барселона за първи път откакто през 2008-ма година Пол Скоулс вкара красив гол от далечно разстояние за победа с 1:0 на "Олд Трафорд". В момента Оле Гунар Солскяер на драго сърце би приел един такъв успех, след като отборът му не е фаворитът в двойката четвърт-финалисти на Шампионска лига.

Барселона няма загуба в последните си 16 мача във всички турнири, като повечето специалисти са на мнение, че няма какво да се обърка за каталунците в този мач. Талисманът Лео Меси и бившият нападател на Ливърпул Луис Суарес изглеждат в страховита форма, а защитата на домакините не е на най-високо ниво.

Откъм състави, ситуацията при домакините е по-лошата. Антонио Валенсия, Алексис Санчес, Ерик Баили и Матео Дармиан са контузени. Под въпрос са поставени още ключовия Маркъс Рашфорд, Неманя Матич и Андер Ерера. Пол Погба се завръща след наказание за домакините, но формата му поставя старта му под въпрос.

Предполага се, че "червените дяволи" са имали предостатъчно време за подготовка за този двубой, след като последната среща на тима с Уулвс бе преди 8 дни. Това е основният коз за домакините.

При гостите Осман Дембеле е под въпрос, но се предполага, че ще може да вземе участие в срещата. Само Рафиня пропуска с контузия за Ернесто Валверде.

Барселона няма загуба в последните 8 мача в ШЛ. Лео Меси има 22 гола в последните си 30 мача срещу английски отбори. Това е най-добрият му показател срещу отбори от страна, различна от Испания. Каталунците загубиха само 3 от 23-те си мача като гости през кампанията, като спечелиха 14 пъти.

Исторически тези отбори са се срещали в 11 мача, като Юнайтед има 3 победи, Барса - 4, при 4 равенства. 2 от победите на Барселона дойдоха през 2009 и 2011 г. във финалите на Шампионска лига. Манчестър Юнайтед е достигал четвърт-финалите в ШЛ 13 пъти, от които е продължавал напред 7. В последните четвърт-финали за "червените дяволи" те отпаднаха от Байерн Мюнхен с общ резултат 4:2 през 2014 г.

Формата на Юнайтед спадна в последните срещи в може би най-неподходящия момент, докато Барселона води уверено в локалната Ла Лига и набра увереност за края на сезона. Домакините обаче разполагат с млади играчи, способни да покажат най-добрата си игра във важни моменти. Времето преди срещата за Оле Гунар Солскяер вероятно е използвано подобаващо, и предстои да видим дали той ще може да впечатли срещу фаворита.

Прогноза: Манчестър Юнайтед - Барселона 2:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!