Изключителен Сити със седем през Шалке (видео)

Манчестър Сити прие Шалке 04 за втория кръг от осминафиналите на Шампионска лига. След 3:2 в Германия днес "Гражданите" отнесоха своя противник на "Етихад" с резултат от 7:0 и с общ резултат от 10:2 продължават към фазата на последните осем.

Сити започна с няколко силни положения, но чак в 35-ата минута Агуеро откри от дузпа за 1:0. 3 минути след това отново аржентинецът се разписа за 2:0 след асистенция на Стърлинг и решение на ВАР. До почивката Сане направи 3:0 с 50-ят си гол в кариерата (37 за Сити и 13 за Шалке).

В 56-ата минута за 4:0 вкара Стърлинг след подаване на Сане и отново решение на ВАР. В 71-ата минута Сане асистира и на Бернардо Силва за нисък удар и 5:0. Последва гол на Фоден в 78-ата минута след трета асистенция на Сане. В 84-ата минута 7:0 направи Жезус .