Група G: Арсенал гази Фенербахче; Порто пада като домакин от Динамо (Киев)

А. Франгов

В Група G от Шампионската Лига отборът на Арсенал победи като гост Фенербахче с 4:2, а Динамо (Киев) постигна престижна победа като гост на Порто с 1:0.

Арсенал изнесе рецитал на ст."Шукрю Сарачоглу" в Инстанбул. В 10-та минута тогоанецът Емануел Адебайор откри резултата, а точно една минута по-късно Уолкът покачи на 2:0. В 19-та минута Арсенал вкара и трети гол, но в своята врата - Микаел Силвестър си отбеляза нелеп автогол и върна надеждите на домакините. Само три минути по-късно, в 22-та нападателят на „гънърс" Абу Диаби отказа „фенерите" и направи резултата 1:3.
Така на полувремето Арсенал водиха в резултата и показаха с играта си, че заслужават трите точки на негостоприемния стадион в квартал Кадикей в Инстанбул. Въпреки това те започнаха добре второто полувреме и Сонг наказа за четвърти път Фенербахче. След гола играта на Арсенал се успокои и отбора остави инициативата на домакините. В 78-та минута европейският шампион с Испания Дани Гуиса вкара почетното попадение за Фенербахче. Така мачът завърши с шест гола и категорична победа на „топчиите" с 2:4.

2:5 Рамзи (94)

Фенербахче (4-4-2): Волкан Демирел, Гьокхан Гьонюл (79 - Бурак Йълмъз), Еду, Лугано, Роберто Карлуш, Малдонадо (52 мин - Билгин), Алекс, Селчук Шахин, Угур Борал, Семих Шентюрк, Гуиса Треньор: Луис Арагонес

Арсенал (4-5-1): Алмуния, Ебуе, Сонг, Силвестре, Клиши, Уолкът (84 - Джуру), Фабрегас, Диаби (73 мин - Рамзи), Денилсон, Насри, Адебайор Треньор: Арсен Венгер

Жълти картони: Селчук Шахин, Лугано, Семих Шентюрк (Ф) Сонг, Диаби (А)

Съдия: Петер Фройдфелдт (Швеция)

Стадион: "Шукрю Сарачоглу"

На „Щадио де Драгао" в Португалия домакините от Порто загубиха като домакин от Динамо (Киев) с 0:1. Въпреки опитите на „андрадес" да вкарат гол във вратата на украинците, именно Динамо поведе в резултата в 27-та минута. Александър Алиев наказа Елтон и така вкара единствения гол в мача. До края домакините не успяха да променят резултата и Динамо си тръгна от Порто с трите точки.

Порто - Динамо (Киев) 0:1 (0:1)

0:1 Алиев (27 мин)

Порто (4-5-1): Нуно, Сапунару, Роландо, Бруно Алвеш, Лино, Мариано (68 - Томас Коща), Лучо, Фернандо (46 мин - Хълк), Раул Мейрелеш, Родригес (62 - Сектиу), Лисандро Треньор: Хесуалдо Ферейра

Динамо (Киев) (4-2-3-1): Богуш, Бетао, Диакхате, Михалик, Несмашни, Гионе (60 - Еременко), Ел Кадури, Вукойевич, Алиев, Нинкович (83 - Асатиани), Бангура (46 мин - Милевски) Треньор: Юрий Сьомин

Жълти картони: Роландо (П), Несмашни (Д)

Съдия: Тере Хауге (Норвегия)
Стадион: "До Драгао"

Така след тези мачове Арсенал е на първа позиция в Група G със 7 точки, пред Динамо с 5, Порто с 3 и Фенербахче с едва 1 точка от три мача.