Рома - Ливърпул
Стадион: Олимпико
Дата: 02.05.2018 г.
Час: 21:45 ч.

Рома се изправя пред тежката задача да обърне дефицит от 5:2 след първия полуфинален двубой в Шампионска лига, но тимът може да черпи мотивация и опит от четвърт-финалната фаза, в която надви у дома си Барселона именно с 3:0, какъвто резултат би изпратил отново тима напред. Въпросът е може ли светкавицата да удари два пъти на едно и също място за "вълците"?

Ливърпул е големият фаворит след като в елиминационната фаза на състезанието до момента тимът не само защитаваше преднината си, но и надграждаше над нея. При остраняването на Манчестър Сити тимът първо спечели с 3:0, а на гости на Етихад надгради с още 2:1.

В съставите на двата отбора има някои проблеми преди старта на двубоя. Костас Манолас, Ченгиз Юндер, Кевин Строотман и Алесандро Флоренци ще се завърнат в тима след почивките си за Рома. Рик Карсдорп и Грегоар Дефрел остават контузени за италианците.

Юрген Клоп използва отслабена постройка в последния мач в Англия срещу Стоук Сити, но дълбочината в тима не е на нужното ниво. Така Трент Александър-Арнолд, Джо Гомес и Джордан Хендерсън получиха малки травми в последната среща и няма да са на оптимално ниво ако попаднат в заявката. Джан, Матип, Чембърлейн и Лалана са хората, които пропускат с дълготрайни контузии, а и Садио Мане е поставен под въпрос с проблем в бедрото.

Ливърпул няма загуба в последните си 15 срещи в Шампионска лига. В 8 от последните 9 мача в ШЛ тимът вкара поне по 2 пъти на противниците си. Отборът на Юрген Клоп има прекалено голям атакуващ потенциал за да се дават големи шансове на домакините, а Рома може да се надява единствено на агресията си в двубоя, след която в края на миналата среща достигна до два гола. Агресивно начало и опит за натикване на противника в наказателното поле е може би единствената тактика на домакините, което Юрген Клоп ще използва за бързи контри от своя страна.

Прогноза: Рома - Ливърпул 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!