Реал Мадрид отново ще победи Байерн Мюнхен

Реал Мадрид - Байерн Мюнхен
Стадион: Сантиаго Бернабеу
Дата: 01.05.2018 г.
Час: 21:45 ч.

Реал Мадрид държи съдбата в ръцете си след първия полуфинален двубой в Шампионска лига с Байерн Мюнхен, след който отборът вкара два ценни гола на гости на "Алианц Арена", като допусна само веднъж.

Байерн Мюнхен не е аут от двубоя. В четвърт-финалната фаза Ювентус почти сътвори сензация на "Сантиаго Бернабеу" и германците ще вярват, че могат да постигнат подобен резултат.

Откъм съставите на двата отбора, голям удар за Зинедин Зидан ще бъде контузията на Иско. Испанецът ще липсва заедно с Даниел Карвахал поради контузия. Проблемите в защита се задълбочават за домакините след като и Начо не е тренирал с тима все още с последната си травма. Така може Лукас Вазкес да заеме позицията на десен бек, както направи в края на срещата в Германия. Ключовите Кристиано Роналдо и Серхио Рамос получиха почивки и сега ще са на линия.

При Байерн се очаква Джером Боатенг и Ариен Робен да пропуснат с травми. Мануел Нойер, Артуро Видал и Кингсли Коман са останалите липсващи, а Давид Алаба е поставен под въпрос. Юп Хайнкес също даде почивка на важните си имена преди този двубой и ще разчита на най-силната си постройка.

Реал Мадрид спечели 6 от последните си 7 мача в Шампионска лига. В тях тимът вкара поне по 2 пъти на съперниците си, а срещата, която не спечели срещу Ювентус, бе причината тимът да продължи към полуфиналите след 3:1. В последните 4 срещи между тези отбори победител във всеки случай бе "белия балет" и се очаква добрата серия да продължи. В загубата от Юве Реал не можеше да разчита на капитана си Серхио Рамос и проблемите без него бяха огромни, а надеждите за баварците са и сега проблемите в защита да имат значение.

Прогноза: Реал Мадрид - Байерн Мюнхен 2:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!