Барселона - Рома: Домакините ще вземат комфортна преднина

Стадион: "Камп Ноу", Барселона

Дата: 04.04.2018 г.

Час: 21:45

Съдия: Дани Макели (Холандия)

Барселона посреща Рома в първи мач от четвъртфиналите на Шампионска лига в опит да си осигури голяма преднина преди реванша. В миналия кръг на състезанието каталунците получиха за съперник Челси, но интригата в този сблъсък се задържа само в първия мач, който завърши при резултат 1:1. В ответния двубой хората на Ернесто Валверде постигнаха чиста победа с 3:0 и не оставиха никакви съмнения в превъзходството си над "сините". В Примера дивисион нещата изглеждат за Барселона още по-розови. Тимът е абсолютен лидер в класирането, без загуба и уверено крачи към поредната си титла в Испания - вторият Атлетико е на 9 точки, а историческият съперник на 13. През уикенда "блаугранас" гостува на Севиля и губеше с 2:0 до 88-та минута, когато с попадения на Луис Саурес и Лионел Меси бе изпълнен планът-минимум да бъде взета точка.

Рома преодоля Шахтьор в осминафиналите на Шампионска лига, оставяйки противоречиви впечатления при представянето си срещу украинците. Италианците играха стабилно през първото полувреме в първия мач, но след това отстъпиха инициативата, получиха два гола и имаха късмета да се разминат с поне още толкова във вратата си. В реванша в Италия Рома отново започна силно, надигра съперника си, но хората на Еузебио ди Франческо се отдръпнаха назад след гола на Джеко и за малко да бъдат наказани, въпреки че  "миньорите" останаха с човек по-малко. Отново Джеко спаси римляните през уикенда срещу Болоня. Това равенство сложи край на победната серия от 4 мача, която позволи на тима да се задържи на третото място в Серия А.

От заявката на Барселона отпаднаха Мина и Видал, Дине се намира в лазарета, а Коутиньо вече игра за Ливърпул в турнира. Добрата новина за гостите е включването на Раджа Наинголан, но към момента не е ясно, дали белгиецът ще може да изиграе пълни 90 минути.

Двата отбора са се срещали четири пъти. През 2002 година Рома направи 1:1 на "Камп Ноу", а след това спечели с 3:0 у дома. През 2015 година първият мач в Рим също завърши при резултат 1:1, докато в реванша каталунците пометоха съперника си с 6:1.

Като цяло Рома играе по-силно у дома си, "вълците" дори победиха Челси с 3:0. Отборът обаче показва слаби резултати навън и единствената победа извън Италия срещу абсолютния дебютант Карабах.

Това е една от причините да определим Барселона за фаворит в мача. Другата причина е невероятната форма на каталунците у дома. "Блаугранас" спечели и четирите си мача през този сезон, вкарвайки поне два гола във всеки двубой. Освен това последното поражение тук е от 2013 година, като серията е 13 победи и два равни мача от общо 15 двубоя.

Не на последно място, Барселона разполага с по-качествен състав от съперника си и с футболист, който може да промени хода на мача във всеки един момент.

Прогноза: Барселона - Рома 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!