Барселона с класика над Челси (видео)

Барселона прие Челси на своя "Камп Ноу" в срещата от втория кръг на осминафиналната фаза на Шампионска лига. Днес след доминантна игра в първата част и няколко значителни пропуска на гостите Барса спечели с 3:0 и така с общ резултат от 4:1 прогресира към четвърт-финалите.

Меси откри резултата още в 3-ата минута когато реализира най-бързия гол в кариерата си при удар от малък ъгъл през краката на Куртоа. Дембеле удвои в 20-ата минута с мощен удар в обсега на вратаря, който изби кълбото към мрежата си. Последва греда за Челси при удар на Алонсо от статично положение преди почивката.

В 63-ата минута отново Меси вкара за 3:0, отново през краката на Куртоа. До края Челси нацели и втора греда, но така и не постигна гол в Испания.