Бразилия е дотук! Белгия отива на полуфиналите (видео)

Белгия се наложи над Бразилия с 2:1 в срещата помежду си от 1/4-финала на Световното първенство. Очаквано двата отбора изиграха страхотен мач. 13-ата минута се оказа фатална за "Селесао". След изпълнение на корнер - топката бе центрирана към първата греда, където Фернандиньо действа неразчетено и си отбеляза автогол, давайки аванс на съперника - 1:0.

В 31-ата минута Белгия удвои при първия си удар към вратата на Бразилия. С основен принос за гола бе Ромелу Лукаку, който отне в своята половина и пробяга половината терен, а след това асистира към Кевин де Бройне, който с мощен диагонален удар прати неспасяемо топката във вратата - 2:0.

През първата част "златистите" имаха своите положения, но Тибо Куртоа на няколко пъти показа класа и не допусна "Червените дяволи" да допуснат попадение през първата част.

След почивката Бразилия вдигна темпото и почти цялото второ полувреме се игра пред една врата. В 56-ата минута Габриел Жезус прокара топката през краката на Тоби Алдервейрелд, след което Венсан Компани влезе в краката му и го събори в наказателното поле. Милорад Мажич не отсъди дузпа, дори и след консултация с асистентите си, които следяха повторенията със системата ВАР. Положението обаче бе спорно.

В 76-ата минута натискът на Бразилия най-накрая даде резултат. Филипе Коутиньо центрира в наказателното поле и Ренато Аугусто с глава успя да прати топката във вратата на Белгия за 1:2. До края Бразилия продължи да напада, а в добавеното време Неймар имаше претенции за дузпа, но отново реферът ги подмина, като този път това изглеждаше правилно решение. Малко след това Куртоа спаси страхотен удар на Неймар.

В крайна сметка Бразилия става поредният отбор от фаворитите, който напуска Мондиал 2018.