Швеция с класика, но и Мексико продължават напред

Швеция се наложи над Мексико с класическото 3:0 в последна среща и за двата тима от груповата фаза на Мондиал 18. Така и двата тима се класират в следващата фаза, тъй като по същото време Германия допусна малко очаквана загуба от Южна Корея.

Скандинавците отбелязаха и трите попадения през второто полувреме. Аугустинсон откри резултата в 50-ата минута. Бранителят стреля със сила за 1:0, отбелязвайки и първия си гол за националния отбор. Капитанът Гранквист направи 2:0 от дузпа в 62-ата минута. Нарушението бе отсъдено, след като Ектор Морено повали Маркус Берг в наказателното поле.

След автогол на Алварес резултатът стана 3:0 - 15 минути преди края на редовното време. Бранителят опита да изчисти, топката се отклони от ръката му и влезе в мрежата. Резултатът все пак устройва и Мексико, тъй като и двата тима ще продължат в следващата фаза на надпреварата.