Япония и Сенегал поделиха по точка

Япония и Сенегал не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 2:2 в атрактивен сблъсък от група 8 от финалите на световното първенство в Русия. Двата тима направиха много интересен мач, като в крайна сметка ремито изглежда справедлив резултат.

Садио Мане даде старт на головете днес. Нападателят на Ливърпул записа името си сред голмайсторите след малко куриозно попадение в 11-ата минута. Вратарят на японците Ейджи Кавашима боксира топката в краката на сенегалеца, който бе точен за 1:0.

В 34-ата минута Такаши Инуи изравни с хубав диагонален удар, с който не остави шансове на Кади Н'Диайе. След почивката двата тима си размениха по още един гол. Първо В 71-ата Муса Ваг простреля вратаря отдясно, завършвайки прекрасна атака на Сенегал. Това бе дебютен гол на 19-годишния африканец с националния екип на своята страна.

В 78-ата минута Кейсуке Хонда оформи крайното 2:2. Така двата отбора поделиха по точка.