Петкович: Нека не смесваме политика със спорт

Старши-треньорът на националния отбор на Швейцария Владимир Петкович сподели мнение за победата над Сърбия с 2:1 в мач от втория кръг на груповата фаза на Мондиал 2018.

"Изтощен съм емоционално, двубоят бе много интересен. Стана трудно за нас, когато изоставахме в резултата. След почивката ние ги догонихме и аз бях във възторг от резултата. Малко вярваха в нас след първото полувреме, че можем да разгърнем играта си.

Жестовете след головете? Вече казах, че политика и спорт не бива да се смесват. Спортът обединява хората, а вие наливате масло в огъня. Нека не смесваме политика и спорт. Не трябва да обръщаме внимание на тези моменти както на терена, така и извън неговите предели", заяви Петкович.

Както е известно, голмайсторите на швейцарския национален отбор Гранит Джака и Джердан Шакири отпразнуваха попаденията си, изобразявайки албанското знаме.