Швейцария препъна Бразилия на старта на Мондиал 18

Бразилия и Швейцария не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 1:1 в среща от Група "Е" на Мондиал 2018. "Златистите" откриха резултата чрез Филипе Коутиньо, който се разписа с неспасяем параболичен удар в 20-ата минута. До края на първата част обаче "Сребристите" намалиха темпото, но малко преди почивката Жезус бе близо до втори гол, но не уцели вратата след удар с глава.

В 50-ата Швейцария малко изненадващо изравни. След центриране от корнер Цубер избута Миранда и с глава заби топката в мрежата за 1:1. Съдиите прецениха, че няма основание за маркиране на нарушение на футболиста на Хофенхайм и голът бе зачетен. До края на мача Коутиньо и Неймар на няколко пъти, както и Миранда в самия край пропуснаха да се разпишат и да донесат трите точки на "Сребристите". Така двата тима поделиха по точка на старта на Световното.