Сърбия стартира на Мондиал 18 с победа над Коста Рика

Сърбия се наложи над Коста Рика с 1:0 в мач от Група "Е" на Световното първенство в Русия. Единственото попадение падна в началото на втората част, когато Александър Коларов се разписа, след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

В началото на мача Гонсалес пропиля две добри възможности за тима от Централна Америка. В 27-ата минута пък Сергей Милинкович-Савич се оказа сам срещу Кейлор Навас, но ударът му не бе достатъчно добър, за да преодолее стража. Малко преди почивката Милинкович-Савич отново бе център на вниманието, след като отправи много красив удар със задна ножица, който бе спасен от Навас.

В началото на втората част Митрович бе много близо до гола, но и той не успя да преодолее вратаря на Реал Мадрид. Това обаче стори Коларов малко по-късно, след като се разписа от фаул. До края на мача положенията не бяха много и в крайна сметка комшиите успяха да задържат аванса си и да спечелят трите точки.

В добавенот време за момент се стигна и до грозни сцени между играчи, но всичко бе бързо овладяно от реферите.