Иран шокира Мароко в добавеното време на мача

Иран се наложи над Мароко с минималното 1:0 в Санкт Петербург в първия двубой от Група “В" на Мондиал 2018. Играчите в червени екипи доминираха през първото полувреме, но и иранците имаха един голям шанс.

След само две минути игра африканците можеха да излязат напред в резултата, но Амин Арит не уцели вратата от воле. В 8-ата минута Аюб Ел Кааби отправи хубав удар, но за негова жалост топката мина до гредата. Едно от най-интересните положения бе в 19-ата минута, когато вратарят Алиреза Бейранвад спаси шут на Бенатия. Минута по-късно персите направиха добра атака, но липсваше завършващ удар.

В 43-ата минута хората на Карлуш Кейрош бяха много близо до гола. Азмун излезе сам срещу вратаря, но би в тялото му и пропусна да се разпише. След почивката темпото на игра видимо спадна. При едно от малкото положения Зиеш отправи нелош удар, но Бейранвад майсторски отрази.

В добавеното време Иран стигна до победния гол. Топката бе центрирана от фаул, а Азиз Бухадуз с плонж си вкара неспасяем автогол. Така Иран дори временно оглави своята група.