Полша измъкна победата от Украйна (видео)

Полша победи Украйна с 1:0 в среща от груповата фаза на Евро 2016. Така поляците завършиха на второ място и се класират в следващата фаза на турнира. Още в 4-ата минута се откри отлична възможност пред Левандовски, но деветката стреля над гредата.

Отговорът на украинците бе в 17-ата минута, когато Ярмоленко излезе сам срещу полския страж Фабиански, но стреля покрай гредата. В 29-ата минута Коноплянка пробва удар, който мина до гредата. Така двата отбора оставиха всичко най-интересно за след почивката.

В 54-ата минута резултатът бе открит. Блашчиковски се разписа с великолепен удар в далечния горен ъгъл за 1:0. Малко след това Милик направи сериозен пропуск и не успя да се разпише. Малко по-късно отново той пропиля добра възможност за своя тим. Десет минути преди края Зозуля нямаше късмет да се разпише, пращайки топката до гредата. До края на мача на Фабиански му се наложи да се намеси още един път и той го стори отлично. Така до нов гол не се стигна и поляците стигнаха до успеха.