Лорис: Очаквахме такъв мач

Вратарят на националния отбор на Франция Уго Лорис сподели мнение за срещата с Албания от втория кръг на груповата фаза на Евро 2016, която "сините" спечелиха с 2:0.

"Очаквахме подобно развитие на мача срещу Албания. Показахме, че постепенно ставаме по-зрели и по-търпеливи. Търсим победата до самия край. Явно трябва да бъдем по-агресивни и да играем по-динамично, иначе поемаме твърде много рискове. Да, като че ли владеехме инициативата и през първото полувреме, но не вършехме достатъчно работа с топката и това беше проблем. Албанците обаче играха много силно в защита и бяха постоянна заплаха за нас в контрите и статичните положения. През втората част обаче видяхте, че играхме различно. Футболът се играе не само с краката, но и с главата. Трябва да вярваш в победата през всичките 90 минути. Трябва да играеш и със сърце, и с глава, и с крака. Помогна ни и публиката, която ни вдъхнови за двата гола", заяви Лорис.