Грузия с изненадваща победа над Испания в контрола

Испания записа изненадваща загуба от Грузия с 0:1 в последната си контрола преди началото на Евро 2016. Двубоят се изигра в Хетафе, а дебют за "Ла фурия роха" направи Лукас Васкес. Като цяло испанците бяха по-активни, владееха повече топката, но така и не успяха да се справят с добре подредената отбрана на съперника.

Така се стигна до една грешка в края на първата част, когато Жорди Алба отправи неориентиран пас в средата на терена, Серхио Рамос не овладя топката, която попадна в Казаишвили, който напредна и даде отличен пас към Окриашвили, а последният не сбърка пред опразнената врата  - 1:0.

След почивката Испания заигра още по-добре, но до нов гол така и не се стигна. Така този резултат доведе до известни съмнения в привържениците на Испания преди старта на Европейското.