Дания ни пожали - вкара ни само четири

Дания също се поздрави с разгромна победа срещу България. "Червеният динамит" победи играчите на Ивайло Петев с 4:0, при това, без да си дава много зор. Двубоят бе за третото място на турнира "Кирин Къп" в Япония. Така "трикольорите" не успяха да измият срама след позорната загуба от домакините с 2:7.

През първата част падна само едно попадение, което бе дело на Расмусен в 39-ата минута. При единствената си интересна атака, българският тим не успя да вкара. Ивелин Попов успешно финтира съперников защитник, но след това потърси съприкосновение и падна в наказателното поле, но логично реферът не отсъди дузпата.

След почивката Дания продължи с лежерната си игра, но към края се развихри и за няколко минути стигна до три гола. С хеттрик се отчете Ериксен, разписал се в 72-ата, 75-ата и 82-ата минути. Българите пък не сътвориха нищо интересно в предни позиции.