Аржентина и Панама с победи на старта на Копа Америка

Аржентина стартира на Копа Америка победа - 2:1 срещу Чили. Срещата от група "D", като всички попадения паднаха след почивката. Анхел Ди Мария откри резултата в 51-ата минута, а само осем по-късно Евер Банега даде стабилен аванс на "гаучосите".

Почетният гол за чилийците вкара Хосе Педро Фуенсалида в добавеното време на срещата. Трябва да се отбележи, че Лионел Меси остана на пейката и не се появи в игра. Звездата на Барселона все още не е напълно възстановен от травмата, която получи в контролата срещу Хондурас.

Малко по-рано Панама надви с 2:1 Боливия в първия в историята си мач на Копа Америка. Блас Перес отбеляза и двата гола за своя тим, а освен това направи и няколко пропуска пред съперниковата врата. Той откри резултата в 11-ата минута, а важното попадение падна три минути преди края на редовното време. Иначе Арсе бе успял да изравни резултата в 54-ата минута, но в крайна сметка Панама бе тимът, който се поздрави с победата