Испания загря за Евро 2016 с разгромна победа над Южна Корея

Испания записа разгромна победа с 6:1 над Южна Корея в контрола, играна в австрийския град Залцбург. Селекционерът на "Ла Фурия Роха" Висенте дел Боске използва състав, близък до този, който се очаква да бъде титулярен в дебютния мач на тима на предстоящото Европейско първенство срещу тима на Чехия.

До преди почивката резултатът вече беше класически. Давид Силва в 30-ата, Сеск Фабрегас в 32-ата и на Нолито в 38-ата дадоха комфортен аванс на испанците. През втората част се стигна до нови три гол във вратата на Южна Корея. Резултатът набъбна до 5:0 след като Алваро Мората в 54-ата и Нолито в 54-ата минути се разписаха, а Ю Се Йонг успя да вкара почетно попадение за корейците в 83-ата. Мората оформи крайния резултат минута преди края на срещата.