Гърция загуби от Сенегал в контрола

.

Европейският шампион от 2004 година Гърция претърпя загуба с 0:2 от Сенегал като домакин на стадион "Георгиос Караискакис" в приятелска среща. И двете попадения за сенегалците паднаха през второто полувреме на мача. Нападателят на Олимпик Марсилия Мамаду Нианг изведе гостите напред в резултата в 72-ата минута, а само осем след това Гуиране Н'дау реализира за 0:2, който резултат се запази до края на двубоя.

Срещата не беше изпълнена с грубости, което доведе до само два жълти картона в целия мач, като двата отбора си разделиха по един. За домакините от Гърция в жълто беше декориран Георгиус Карагунис, докато за Сенегал жълт картон получи Сюлеймане Диавара.

В друга приятелска среща играна днес съставите на Нигерия и Конго не успяха да излъчат победител по между си, завършвайки наравно 0:0 на "Абужа Стейдиъм".