Франция измъкна победата от Русия в мач с шест гола

Франция се наложи с 4:2 над Русия в контролна среща, която бе първа на "Стад Де Франс" след атентатите в Париж миналата година.

Н'Голо Канте откри резултата в своя първи мач за националния като титуляр. Той бе точен в деветата минута, след изящно подаване на Антоан Гризман. Андре-Пиер Жиняк реализира в 38-та минута второ попадение, след центриране отново на Гризман, което нападателят засече с глава. "Сборная" се представи по-добре след почивката и Александър Кокорин в 56-та минута намали, след атака на Алан Дзагоев отдясно.

Само няколко минути по-късно Димитри Пайе се разписа от пряк свободен удар от около 30 метра, прехвърляйки стената и без да остави никакви шансове на Юрий Лодигин. В 68-ата минута Олег Шатов видя включването на Юрий Жирков и опитният футболист на Зенит намали на 2:3. Точка на спора сложи Кингсли Коман след пас на Пайе и лоша намеса на Лодигин.