Уругвай с класика срещу Чили

Уругвай записа класическа победа над Чили с 3:0 в световна квалификация, която се игра в Монтевидео. Годин откри резултата в 23-ата минута. След изпълнение на фаул, той остана непокрит пред малкото наказателно поле и успя да прати кълбото във вратата на Браво.

След около час игра Перейра удвои аванса на домакините. Кавани отклони с глава топката в наказателното поле, а авторът на втория гол бе с гръб към вратата и също игра с глава, като прехвърли стража на Чили - 2:0. Крайният резултат бе оформен от Касерес. Той засече прекрасно центриране с глава в наказателното поле и направи разгрома за гостите пълен в 65-ата минута.

В добавеното време на срещата гостите останаха с човек по-малко заради червен картон на Валдивия. След тази среща "Урусите" заемат 2-ото място в класирането с актив от 9 точки, докато шампионът от последното издание на Копа Америка е на 5-ата позиция с две по-малко.