Равен между Ирландия и Босна и Херцеговина (видео)

В първата от баражните срещи за класиране на Евро 2016 между Босна и Херцеговина и Република Ирландия станахме свидетели на късно равенство 1:1. След като срещата заплашваше да завърши при безголов равен Роби Брейди успя да открие резултата малко преди края, но Един Джеко изравни за домакините преди гостуването в Ирландия.

До почивката Ирландия беше по-доволна от равенството, след като изоставаше много в игрово отношение. Джеко и Пянич имаха ситуации за гол, а домакините изглеждаха опасни във всяка от своите атаки.

В 60-ата минута Джеймс МакКлийн се появи за гостите на мястото на Уесли Хулахан и той чувствително промени играта. В 82-ата минута Роби Брейди вкара прекрасен индивидуален гол след удар от границата на наказателното поле - 1:0.

В следващата атака на домакините обаче Огнен Вранйес изнесе добре топката от дясно и успя да асистира за Един Джеко, който вкара своя осми гол в общо 9 срещи за клуба и родината си.