Стадион: "Коня Буюкшехир", Коня
Дата: 13.10.2015г.
Час: 21:45
Съдия: Джанлука Роки (Италия)

Националният отбор на Турция направи решителна стъпка към баражите за Евро 2016. Югоизточните ни съседи "преминаха Рубикон", спечелвайки с 2:0 гостуването си на Чехия. Играчите на Фатих Терим стигнаха до успеха след два гола през втората част. Първо Селчук Инан реализира дузпа в 62-ата минута. Десетина минути преди края на мача пък Хакан Чалханоолу подпечата успеха на турците. По този начин Турция измести Холандия и отново зае заветното за нея 3-то място с оглед актива й. Отборът има 15 точки, докато "лалетата" са с 13. При това положение на турците ще им е достатъчно и равенство в настоящия двубой срещу лидера Исландия, тъй като са с по-добри показатели спрямо холандците. Бранителите Семих Кая и Гьокхан Гюнюл, както и нападателят Бурак Йълмаз няма да могат да помогнат на своите съотборници, но пък за сметка на това стадионът в град Коня ще се пука по шевовете.

Отборът на Исландия, който е сред от най-приятните изненади от настоящите квалификации, очаква спокойно гостуването в Турция. Островитяните отдавна свършиха своята работа и успяха да се класират за европейското във Франция. Възпитаниците на шведската легенда Ларс Лагербак са едноличен лидер в групата преди последните срещи в нея. Исландците са с актив от 20 точки, като в последния кръг дори си позволиха второ поредно реми, правейки 2:2 с Латвия у дома, след като преди това извъртяха 0:0 с Казахстан отново Рейкявик. Едва ли тимът на Исландия ще подцени срещата с турците, тъй като ще бъде огромен престиж за скромната като традиции островна държава, ако спечели такава група, в която фигурират в пъти по-класни състави. Единственият отсъстващ за гостите е халфът Арон Гунарсон.

За последно Исландия гостува в Турция преди 21 години. На 12 октомври 1994 г., отново в европейска квалификация, островитяните бяха разбити с 5:0, но за малко над две десетилетия исландците показаха значително израстване в своите изяви.

Прогноза: Турция - Исландия 2:1