Франция и Албания развалиха настроението на Дания

Оливие Жиру вкара два гола в първите шест минути, с което донесе победата на Франция с 2:1 срещу Дания в контрола, която се игра в Копенхаген. Истински лошата новина за датчаните обаче бе фактът, че ще трябва да играят плейоф за класиране на Евро 2016 след успеха на Албания с 3:0 при гостуването на Армения.

Иначе в 4-ата минута Антони Марсиал направи пробив отдясно и пусна в коридор за Жиру, който стреля ниско право във вратаря, но Каспер Шмайхел позволи топката да мине голлинията - 1:0. 120 секунди по-късно Жиру засече от воле центриране на Лука Дин, а Шмайхел изби право в него и от втори опит нападателят на Арсенал с лекота направи 2:0.

До края "петлите" пропиляха няколко отлични положения, а в добавеното време Святченко върна един гол за Дания със страхотен шут от дистанция, оформяйки крайния резултат.