Чехия взе своето в Латвия и се класира за Евро 2016

Чехия постигна победа с 2:1 над Латвия като гост и се класира директно за Евро 2016. Чехите имат 19 точки срещу 12 за Турция при оставащи 2 кръга. Така Петър Чех и компания ще заемат най-малко второ място - там в момента е Исландия с актив от 18 точки, като островната държава си е гарантирала минимум бараж, а и е с мач по-малко.

Холандия е на 4-о място с 10 пункта и при положение, че Турция спечели следващите си два мача, то лалетата няма да се класират на Европейското първенство.

Иначе Давид Лимберски даде аванс на чехите в днешния мач, като той откри резултата в 13-ата минута. Владимир Дарида вкара втория гол за своя тим, който падна в 25-ата минута. Домакините стигнаха до почетно попадение в 73-ата минута чрез Артур Зюзин, но за изравнителен гол така и не им стигнаха силите.