Турция с класика над закъсалите лалета

Отборът на Турция записа категоричен успех при домакинството си на Холандия с 3:0 на стадион "Коня Бюукшехир". Така южните ни съседи съживиха надеждите си за класиране на бараж за Евро 2016.

Мачът започна отлично за домакините и в 8-ата минута Арда изведе Озакюп сам срещу вратаря и последният с красив прехвърлящ удар прати топката във вратата на Килесен и откри резултата. Самият Туран вкара второто попадение в 26-ата минута, като това със страхотен удар в близкия ъгъл от няколко метра. Бурак оформи крайния резултат пет минути преди края на редовното време.

Това е втора поредна загуба за Дани Блинд начело на Холандия. След тази среща Турция излезе трета в класирането с актив от 12 точки, докато "лалетата" пропаднаха до четвъртата позиция с 10 точки.