Аржентина се справи и с Ямайка и продължава напред

Аржентина се класира за 1/4-финалите на Копа Америка, след минимален успех с 1:0 над Ямайка в мач номер 100 на Лионел Меси с националната фланелка. "Гаучосите" спечелиха Група "В", след като финишираха със 7 точки на първо място в крайното класиране, а ямайците са на последна позиция без точка.

Единственото попадение в тази среща падна още в 11-ата минута, когато Игуаин откри резултата след хубаво подаване по земя на Ди Мария. Нападателят се освободи от защитата на съперника, а след това се завъртя и с хубав и нисък удар матира противниковия страж.

Иначе селекционерът на аржентинците Херардо Мартино изглежда мача от трибуните, тъй като бе наказан и нямаше право да води страната.

В 22-ата минута Игуаин можеше да сложи точка на спора, но ударът му с глава се отби в горната греда. Малко след почивката гредата отново спаси ямайците, като този път Ди Мария нямаше късмет при завършващия удар.