Стадион: "Елиаш Фигероа Брандер", Валпарайсо
Дата: 19.06.2015г.
Час: 02:30
Съдия:

Съставът на Перу инкасира драматична загуба с 2:1 в първия си двубой в група "С" срещу фаворита Бразилия. "Инките" започнаха ударно срещата и откриха още във 2-ата минута, когато Куева даде аванс на водения от Рикардо Гарека тим, но радостта на перуанците бе много кратка, тъй като Бразилия изравни след по-малко от 120 секунди чрез Неймар. В заключителните минути на двубоя пък Дъглас Коща съвсем огорчи мача за Перу. Така бронзовият медалист от последната Копа Америка трябва на всяка цена да постигна положителен резултат срещу настоящия съперник.

Венецуела излиза с приповдигнато самочувствие срещу Перу. В първия си мач от групата "лос янерос" победиха с 1:0 многомилионната селекция на Колумбия, а единственото попадение в срещата бе дело на Марио Рондон в средата на втората част. Така възпитаниците на Ноел Санвисенте са на победа от участие в следващата фаза. За двубоя с Перу няма отсъстващи футболисти.

Прогноза: Перу - Венецуела 1:1