Бразилия започна с победа, Венецуела хвърли бомбата

Бразилия стартира участието си на Копа Америка 2015 с трудна победа над Перу. Двубоят в Темуко започна зле за петкратните световни шампиони, след като колективна грешка на Давид Луис и вратаря Джеферсон доведе до гол за перуанците в третата минута.

Две минути по-късно Дани Алвеш центрира отдясно и Неймар с глава засече за 1:1. До края на полувремето бразилците повече владееха топката, но по-опасните положения бяха пред тяхната врата.

След почивката играта бе равностойна, като на моменти хората на Дунга изглеждаха неадекватни при разнообразните и бързи атаки на перуанците, които успяваха да парират набезите на своя противник. По всичко изглеждаше, че двубоят ще завърши без победител, когато в добавеното време "инките" загубиха топката в половината на "селесао", а при контра Неймар пусна страхотен пас и Дъглас Коща направи резултата 2:1.

В другия мач от групата Венецуела изненада, побеждавайки фаворита Колумбия с 1:0. В 60-та минута Роберто Росалес центрира в наказателното поле на Колумбия, където Алехандро Гера продължи с глава към Саломон Рондон, който отблизо стреля с глава и изпрати топката в долния ляв ъгъл на Давид Оспина.

Изключително слаб мач направиха Радамел Фалкао, Хуан Куадрадо, Карлос Бака, а и влизането на Джексън Мартинес не промени картината.