Германия измъкна равенство при домакинството си на Австралия

Германия и Австралия не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в приятелски мач, който се игра на стадион "Фриц-Валтер щадион" в Кайзерслаутерн. Домакините логично откриха резултата чрез Марко Ройс, който получи перфектно подаване от Сами Кедира и бе точен за 1:0 в 17-ата минута.

След това обаче световният шампион се отпусна и допускаше твърде много грешки в защита. Пет минути преди почивката Троизи изравни, а пет минути след подновяването на играта Австралия направи пълен обрат след чудесното изпълнение на Йединак от фаул. Все пак Бундестимът стигна до равенство, като това стана десет минути преди края на мача, когато Андре Шурле получи в наказателното поле и пусна към непокрития Подолски, който отблизо вкара за крайното 2:2.