Аржентина с разгромен успех срещу Хонконг

Аржентина записа категоричен успех над Хонконг със 7:0 в приятелски мач, който се игра на стадион "Хонконг". Световният вицешампион откри резултата в 19-тата минута, когато удар на Гайтан беше спасен, а след това защитник не изчисти добре топката и при добавката Евер Банега бе точен.

Гаучосите вкараха още два гола в края на първата част. Първо Гонсало Игуаин засече с глава центрирането отляво на Ваниони, а след това Гайтан матира Яп с мощен удар за класическото 3:0. Десет минути след почивката Гайтан остана сам срещу вратаря, но не се полакоми и подаде към Игуаин, който вкара на празна врата. В 66-тата минута влезлият малко преди това на терена Лео Меси игра на двойно подаване с Евер Банега, преодоля защитата и покачи резултата. Малко по-късно Меси намери Николас Гайтан, който засече от движение в малкия пеналт - 0:6.

В 85-тата минута Лео Меси с простреля вратаря с мощна тупалка с левачката и оформи крайния резултат.