Исландия писа двойка на третите в света

Отборът Исландия записаха успех над третите в света - Холандия с 2:0 на собствен терен и без допуснат гол продължава да заема първото място с пълен актив от 9 точки в квалификациите за Евро 2016.

Звездата на Суонси Сити Гилфи Сигурдсон вкара и двете попадения за успеха на своя тим. В 10-ата минута Биркир Бярнасон направи добър пробив и принуди Стефан де Врай да го фаулира в наказателното поле. Зад топката застана Сигурдсон, който превърна дузпата в гол за 1:0.

В 42-ата минута се стигна до корнер, при който Емил Халфредсон изсипа пред вратарското поле на Яспер Силесен, а защитата на холандците не успя да изчисти и Сигурдсон прати топката под гредата за 2:0.

След почивката "лалетата" владееха повече топката, но по-добрите положения бяха отново за домакините. Все пак до нов гол не се стигна и резултатът се запази непроменен.