Италия също стартира с победа, Чехия излъга Холандия в края

Италия победи като гост Норвегия с 2:0 в първа среща от груповата фаза за Евро 2016. Официален дебют начело на Италия тази вечер направи селекционерът Антонио Конте. След четвърт час игра Дзадза откри резултата, а в 62-ата минута Бонучи оформи успеха на Скуадра и по този начин отборът записа първите си три точки, толкова колкото има и България.

В друга интересна среща Чехия победи Холандия с 2:1. Докал 22' и Де Врей 55' доведоха нещата до 1:1, но в последната минута на мача Пилар донесе успеха на чехите, оформяйки крайния резултат.

В същото време Исландия разгроми Турция с класическото 3:0 в двубой, в който турците играха последния половин час с човек по-малко, заради червен картон на Топрак в момент, в който домакините водеха само с един гол, дело на Бодварсон. След това Сигурдсон реализира още две попадения, които паднаха в рамките на две минути - между 76-ата и 77-ата минути.