Италия се разправи с Холандия за едно полувреме

Италия се наложи над Холандия с резултат 2:0 в контрола преди старта на квалификациите за Евро 2016. Двубоят в Бари бе неофициален дебют за новия наставник на "скуадра адзура" Антонио Конте.

Иначе домакините, които са съперник на България по пътя към европейските финали, си осигуриха победата в днешния двубой с два ранни гола. Още в третата минута Чиро Имобиле откри резултата. Той получи топката от Бонучи зад защитата, финтира вратаря и стреля в празната врата. В 10-ата минута дебютантът за Италия Дзадза се измъкна в наказателното поле и бе съборен от Бруно Мартинс Инди.

Съдията отсъди дузпа и показа директен червен картон на защитника на Холандия, а Де Роси превърна дузпата в гол. До почивката адзурите пропуснаха още няколко отлични положения за гол, а през втората част гостите се разиграха и стигнаха до няколко добри положения, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.