Странна дузпа прати Гърция напред (видео)

След като в трета група на Световната купа бе ясно, че Колумбия продължава без да загуби точки, Гърция се пребори за осминафинал, когато днес победи с 2:1 Кот Д'ивоар. Драматичният прогрес обаче бе подсигурен, благодарение на изключително спорно отсъдена дузпа в добавеното време на мача.

Срещата започна бавно днес, като попадение падна в 42-ата минута. Той бе първи за Гърция на това Световно и бе дело на Андреас Самарис, който бе намерен на стрелкова позиция от капитана Георгос Самарас.

Втората част бе изравнена по показатели, макар гърците да нацелиха 3 греди при добри положения. Тук обаче в 74-ата минута Вилфред Бони успя да върне гол, когато с Жервиньо организираха добра атака. В 91-ата минута обаче бе отсъдена лека дузпа на Сио срещу Самарас, и капитанът реализира от бялата точка, за да изпрати своите сред последните 16 в турнира.