Япония и Гърция поделиха точката, както и шансовете за класиране напред (видео)

Япония и Гърция не успяха да се победят в мач от група "С“ на Мондиал 2014. Двата тима завършиха при резултат 0:0. За елините това беше първи мач от световно първенство, без да допусне гол във вратата си. Равенството запазва шансовете и на двата отбора за класиране на 1/8-финалите. Резултатът от този мач пък облагодетелства Колумбия, която се класира за следващата фаза.

Иначе капитанът на Гърция Костас Кацуранис беше отстранен от игра малко преди края на първото полувреме. Гърците бяха близо до гол през второто полувреме, но ударът nа Теофанис Гекас с глава бе избит от Ейджи Кавашима.

За Япония Ясухито Ендо пропусна от няколко метра при удобна възможност, а освен него от добра позиция Ацуто Учида стреля покрай вратата на Карнезис.