Колумбия излъга Кот д'Ивоар и оглави класирането в група C (видео)

Колумбия победи Кот д'Ивоар с 2:1 и по този начин записа втора победа във втория си мач от Мондиал 2014 в Бразилия. Двата отбора предложиха истинска битка на феновете пред стадиона и тези пред малкия екран. Най-сериозното положение през първата част беше пропуснато от Гутиерес в 30-ата минута на двубоя, който от десет метра прати топката в аут.

Колумбия излезе напред в резултата след гол на Родригес в 65-ата минута, който засече с глава центриране от корнер на Куадрадо. При тази ситуация Дрогба не си покри човека при статичното положение. Пет минути по-късно Кинтеро удвои преднината на своя тима, след груба грешка на Сере Ди и пас на Гутиерес. В 75-ата минута Жервиньо върна интригата в двубоя. Играчът на Рома елиминира трима футболисти на съперника и с мощен удар не остави никакви шансове на Давид Оспина.

До края на мача до нов гол така и не падна, макар че положения не липсваха. Така Колумбия записа своята втора победа в група С и еднолично ще заеме първото място.