Белгия с обрат срещу Алжир (видео)

Белгия победи Алжир с 2:1 в първи мач на двата тима от груповата фаза на Мондиал 2014. Цял мач за Алжир изигра вратарят на родния ЦСКА Райс М'Боли, който на няколко пъти направи страхотни спасявания, но дори това не помогна на тима му да стигне поне до равенство.

В 25-ата минута Софиан Фегули бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Вертонген. Двубоят вървеше към сензационен успех за "пустинни лисици", но в 65-ата минута в игра се появи Маруан Фелайни, който раздвижи играта на "червените дяволи". Именно играчът на Манчестър Юнайтед вкара изравнителното попадение  с прекрасен удар с глава след центриране на Кевин де Брюин - 1:1. В 80-ата минута Азар подаде на нахлулия в наказателното поле и оставен сам Мертенс, който с мощен шут не остави шанс на М'Боли.