Аржентина се справи с Босна и Херцеговина, първи гол за Меси (видео)

Аржентина стартира с победа участието си на световното първенство. В мач от група "F" "гаучосите" надиграха с 2:1 отбора на Босна и Херцеговина. Автогол на Сеад Колашинац даде преднина на южноамериканския тим още в 3-ата минута. След пряк свободен удар, Меси изпрати топката в наказателното поле, а Маркос Ройо я отклони, като Сеад Колашинац не реагира добре и прати кълбото в своята мрежа.

В 65-ата минута Лионел Меси добави второ попадение за своя отбор. Лео тръгна от центъра на терена, направи двойно с Гонсало Игуаин и стигна до наказателното поле, където отправи удар, който се отби от гредата и се търкулна зад голлинията - 2:0. Пет минути преди края на мача Ведад Ибишевич стана автор на почетното попадение за Босна. В края Босна потърси и изравняване, след като Медунянин стреля от далеч, но доста неточно. Така силите на балканците не стигнаха за нищо повече и те трябваше да се примирят със загубата.