Франция стартира на Мондиала с класика (видео)

Франция победи Хондурас с класическото 3:0 в първи мач на двата тима за Мондиал 2014. "Петлите" бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до успех, макар два от головете им да предизвикаха спорове. Карим Бензема откри резултата, след като бе точен от дузпа в самия край на полувремето. Уилсън Паласиос получи втори жълт картон за нарушението си срещу Пол Погба, макар да останаха съмнения за симулация. Така Паласиос остави тима си с човек по-малко.

В 48-ата минута удар на Бензема срещна гредата, а топката се върна към вратаря на Хондурас, който я бутна зад голлинията си. Голът бе спорен, но бе признат, след като бе използвана новата технология на голлинията. В 72-ата минута, при едно изпълнение на фаул топката бе върната назад към Матийо Дебюши, който стреля към вратата и след рикошет топката стигна до Бензема, който овладя и с хубав удар разстреля стража на Хондурас.